Seminář Mysl adolescenta

publikováno: 1 / 4 / 2018

Máte doma teenagera? Chcete, aby vyzrál ve spokojeného a zodpovědného dospělého? Chcete mu pomoci s tím, aby procesem dospívání prošel rychle a bez trvalých následků? Navštivte seminář  Mysl adolescenta – Jak můžeme my rodiče pomoci s úspěšným průchodem našeho dítěte tímto obdobím.

Mysl adolescenta – plakát

Obsahem workshopu bude seznámení s myšlením a zkušenostmi významného psychoterapeuta Breta Stephensona. Vedení bude v rukou jeho přímých českých žáků, Renáty Trčkové a Vladimíra Kučery.

 

Kdy: 8. května, v čase 9:00-17:00

Kde: ScioŠkola Olomouc, Horní nám. 8, Olomouc

Účastnický poplatek: 250,- (pro rodiče žáků olomoucké ScioŠkoly zdarma)

Nutná registrace: aneta.antlova@scioskola.cz

 

Program:

9:00 – 12:00 Mysl adolescenta a Cesta hrdiny

12:00 – 13:00 přestávka na oběd

13:00 – 17:00 praktické techniky – ochutnávka tradičního přechodového rituálu původních obyvatel Ameriky

 

O Cestě hrdiny

Kdo z nás nechtěl být někdy hrdinou/hrdinkou? Vyslyšet volání, které je potřeba ke každé změně a dobrodružství, najít pomocníky a rádce, které člověk na své cestě potřebuje. Hledat strategie k překonání překážek, jež nám život přináší. Projít transformací a vrátit se znovu domů bohatší o nové zkušenosti a poznání. To je mýtus cesty hrdiny, který si projdeme v imaginaci krok za krokem. Nechme k sobě přijít obrazy, v nichž můžeme hledat odpovědi na naše otázky. Pojďme se podívat na koncept hrdiny v kontextu našeho každodenního života.

 

O lektorce

Renáta Trčková je konzultantka, koučka, terapeutka a průvodkyně. Od roku 1999 je lektorkou Prázdninové školou Lipnice, kde se naučila přístup zážitkové pedagogiky. Založila lesní školku V Údolí a tím se z ní stala průvodkyně. Sama je mámou dvou dětí.

Pracuje rovněž jako konzultantka ve firemním sektoru, lektoruje měkké dovednosti ve firmách a dělá kurzy osobnostního rozvoje.

Původně je magistrou farmacie, má výcvik SUR, koučovací výcvik a prošla si mnoha dalšími rozvojovými programy. Ráda propojuje různé přístupy. V roce 2016 prošla výcvikem Cesty hrdiny u Breta Stephensona a od té doby s tímto tématem pracuje ve svých kurzech i osobním životě.

Při práci i doma je pro ni důležité stále hledat možnosti, které vedou k nalezení vnitřní moudrosti, pocitu radosti, štěstí a spokojenosti. Se svým mužem opravuje statek na Kokořínsku, což je taky jedna z jejich Cest hrdinů.

Letní škola fyziky

Dnes začala týdenní Letní škola fyziky na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci zaměřená letos na optiku. Setkání se kromě studentů 3. ročníku (předmaturitního) ..

Kontakt

ScioŠkola Olomouc – základní škola, s.r.o.
Horní náměstí 8
779 00 Olomouc

olomouc@scioskola.cz olomouc.scioskola.cz

Vstup do Edookitu edookit
Informace o ochraně osobních údajů https://www.scio.cz/scioskoly/osobni-udaje.asp