Hledáme průvodce pro 1. trojročí

Zajímáte se o vzdělávání? Naplňuje vás práce s dětmi a máte chuť se spolu s nimi rozvíjet a učit? Oceníte možnost podílet se na provozu školy a realizovat své vlastní nápady? Hledáte místo v takové škole, kterou byste sami rádi navštěvovali? Pak máme práci přesně pro vás.

15. 5. 2023| Jakub Boháč
Blog Inzerce

 

Těšíme se na vaši odpověď, kterou nám zašlete

do 30. 6. 2023.

 

Hledáme průvodce k dětem do 1. trojročí

 

Jaký by měl být?

Hodnotami ScioŠkoly jsou svoboda, morálka, otevřenost, aktivita, optimismus a odvaha. Musí to proto být důležité hodnoty i pro každého zájemce. Jako průvodce do ScioŠkol hledáme lidi, kteří jsou zralé osobnosti, odvážní, otevření novým podnětům, pozitivní, aktivní, morálně na výši, zodpovědní a svobodomyslní. Lidi, kterým je vlastní respektující komunikace a kteří se chtějí sami stále učit a stále na sobě pracovat. Jinými slovy, náš průvodce má být takový, jaké chceme, aby jednou byly i děti ze ScioŠkoly.

 • Základní dovedností každého průvodce je autentická a respektující komunikace.
 • Nutností je chuť učit se stále novému a pracovat na sobě a pracovat se zpětnou vazbou.
 • Schopnost dát dětem dostatek prostoru pro uplatnění vlastních projektů i za cenu upozadit svůj vlastní plán.
 • Schopnost vytvářet bezpečné prostředí, zprostředkovávat dětem i dospělým smysluplnost aktiv, umožňovat dětem spolupráci a podávat zpětnou vazbu.
 • Schopnost aktivně řešit problémy, pracovat s častou změnou.
 • Zkušenost s prací s dětmi podmínkou.
 • Pedagogické vzdělání výhodou.
 • Vítána je znalost angličtiny.
 • Věk nerozhoduje.

Co nabízíme?

 • Velkou důvěru ve vaše schopnosti, plný respekt, ale i metodickou podporu.
 • Možnost spolu s kolegy a dětmi utvářet podobu školy.
 • Průběžné další vzdělávání.
 • Výjezdy do inspirativních škol v ČR.
 • Možnost naučit se spoustu nových věcí.
 • Teambuildingové akce.
 • Odpovídající mzdové ohodnocení a příjemné pracovní prostředí.

Jak to u nás chodí

Mrkněte se na blogu Smysl v práci, server Atmoskop  a více o ScioŠkolách.

To zní skvěle, co je potřeba udělat?

Je třeba nám poslat:

 • Životopis: kromě obvyklých věcí, navíc prosím uveďte všechny zkušenosti v práci s dětmi, i ty méně významné, kolik máte dětí (důležitá zkušenost ;-)) v jakém věku a co dělají. A pokud možno kolik je vám let.
 • Motivační dopis odpovězte mimo jiné na následující otázky: Proč chcete pracovat v naší ScioŠkole? Proč bychom si měli vybrat právě Vás? Na co byste se v nové práci nejvíc těšil/a? Čeho byste se naopak nejvíce obával/a? Co se Vám v práci s dětmi nejvíce povedlo a proč si myslíte, že to tak dobře dopadlo? Jakou těžkou situaci s dětmi jste řešil/a a jak jste ji vyřešil/a? Co byste se potřeboval/a naučit? Cokoliv dalšího bychom o Vás měli vědět?

Všechny podklady pošlete nejpozději do 30. 6. 2023 na adresu olomouc@scioskola.cz

 

Těšíme se na vaši odpověď, kterou nám zašlete

do 30. 6. 2023.